Sākumlapa
Kapilārais mitrums ir process, kurā ūdens caur kapilārajiem kanāliem, mazām atverēm vai porām, pārvietojas uz augšu vai sāniem materiālā. Kapilārā mitruma piemērs ir ūdens, kas caur betona vai ķieģeļu sienām uzsūcas no grunts un izraisa mitruma problēmas ēku sienās.
Kapilārā mitruma esamība ēkas sienās un nodarīto bojājumu pakāpe ir atkarīga no vairākiem faktoriem, tostarp gruntsūdeņu līmeņa, sienas materiālu poru struktūras (ķieģeļi, akmens, java utt.) un mitruma iztvaikošanas ātruma no bojātās sienas. Vairumā gadījumu, ja ēkas sienās tiek konstatēts kapilārais mitrums, tas būtu jānovērš, jo pretējā gadījumā
var iestāties nevēlamas sekas, kas ietekmē ēkas ekspluatāciju:
1. Vizuāli novērojami sienu bojājumi - mitrums un sāļi, kas izdalās kopā ar mitrumu veicina tapešu , krāsojuma nolobīšanos, dekoratīvā apmetuma bojājumus, un tas rezultējas ar paaugstinātu mitrumu telpās.
2. Ēkas nesošo konstrukciju erozija - zemes sāļi (pārsvarā sulfāti), kas nokļūst sienās kopā ar kapilāro mitrumu ietekmē ķieģeļu, akmens vai citu būvmateriālu saistvielas, izraisot to sākotnējas stiprības zudumu. Kristalizējošie sāļi var radīt tādus spēkus, ka ķieģeļu vai citu būvmateriālu struktūra tiek sagrauta.
3. Paaugstināti siltuma zudumi. Ja ēkas sienu porās esošo gaisu nomaina ūdens, tas labāk vada siltumu un rezultātā palielinās siltuma zudumi. Piemēram, mitra ķieģeļa siltuma vadītspēja ir aptuveni divas reizes lielāka nekā sausam ķieģelim.
4. Ietekme uz veselību. Ir plaši dokumentēts, ka pārmērīgs mitrums ēkās
var negatīvi ietekmēt ēkas iemītnieku veselību.
Tipiski kapilārā mitruma radītie bojāumi
Sia Antislip Baltics piedāvā pilna cikla pakalpojumu klāstu sākot no ēkas apsekošanas & mitruma cēloņa korektas identificēšanas un beidzot ar sanācijas apmetuma izveidi . Mitrumu ēkas sienās ne vienmēr var likvidēt tikai ar kapilāro injekciju palīdzību, jo tās var būt mitras citu iemeslu dēļ - ārējās hidroizolācijas trūkums vai tās bojājumi un kondensāts ir populārākie mitruma iemesli sienās, neskaitot kapilāro mitrumu.
Pēc horizontālo injekciju veikšanas ēkas sienās kapilārā mitruma bloķēšanai un sāļu klātbūtnes noteikšanas sienas struktūrā, ir jāveic sienas sanācija - ēkas sienā atlikušā mitruma un sāļu izvadīšana vai bloķēšana. Populārākās sanācijas pielietošanas tehnikas:
Ļaut sienai izžūt dabiskā ceļā. Pats ekonomiskākais sanācijas veids, bet jārēķinās ar laika periodu no 6-24 mēnešiem.
Mitrumu un sāļus bloķējošas membrānas ( piemēram, Membrascreen), pēc kuru uzstādīšanas siena nekavējoties ir gatava dekoratīvajam apmetumam.
Sanācijas apmetumi - kaļķu bāzes javas (piemēram, Calisan NHL), kas nodrošina sienas žūšanu un sāļu absorbciju. Minimālais apmetuma biezums 20mm. Sienas dekoratīvai apdarei drīkst pielietot tikai elpojošus materiālus.
Sanācijas upurkārtas apmetums ( piemēram, Saltpull Type 2)- pagaidu apmetums, kas pēc apmēram 15 dienām tiek demontēts. Rezultātā ir iegūta sausa un no sāļiem brīva oriģinālā siena. Populārs risinājums , ja plānots atstāt redzamu vēsturisku ķieģeļu mūri vai citos restaurācijas darbos.
Injekciju gēls
Augstas veiktspējas injekciju gēls
Bloķējošā membrāna
Pašlīmējoša lenta membrānas šuvju savienošanai
Membrānas līme
Kaļķu apmetums sanācijai
Tipisks kapilārā mitruma bojājums
Membrasec sanācijas membrāna
Kapilārā mitruma grafisks piemērs
Dabiskā ceļā izžuvusi siena pēc horizontālo injekciju veikšanas
Injekciju vietas
Sanācijas upurkārta